Hůl sekera nůž


Hůl je oporou, sekera učí, nůž je přítelem..

 

Setkání určené pro 5 až 10 osob, zaměřené především na štípání dřeva. V této zdánlivě jednoduché činnosti lze odhalit témata práce se záměrem, vlastní energií, koncentrací, těžištěm, důrazem na podstatné a fyzickým cvičením. A to není zdaleka vše. 

Naučíme se o sekeru starat, nasadit toporo a nabrousit ostří. Projdeme typy seker a základní pravidla při štípání, somotná technika vedení sekery při tnutí bude hlavním tématem. Cílem je "Umět s k tomu postavit" a štípat dřevo tak aby se jeden nenadřel a práce šla pěkně od ruky. 

Jako bonus k tomuto setkání předám základy cvičení s tyčí nebo i dvěma. Toto cvičení vychází ze žonglérských technik, s přesahem do harmonizace hemisfér a práce s těžištěm.

Na úvod se trochu protáhneme a rozcvičíme. Sladíme kruh a vrhneme se na sekery.

Na závěr se pověnujeme fenoménu nože. Během společného broušení lze probrat témata, na která narazíme.

Setkání "Hůl, sekera, nůž" probíhají na různých místech, podle toho, kde je zrovna potřeba naštípat dřevo. Často je to u starších lidí v sousedství, nebo u matek samoživitelek. Je dobré když se odvedená práce někomu hodí a pomůže ve složité situaci.

Sekery mám nějaké k dispozici, ale ideální je, aby si každý dovezl svoji. "TU", se kterou se chystá pracovat i doma. Řekneme si k čemu se hodí, k čemu ne a odhalíme tak její i váš potenciál.

Štípáni dřeva se věnuji od dětství, byla to jedna z prvních prací, kterou jsem měl na starosti.