Texty a zpěv


Zazpívám, otextuji, zahraji, sestavím kapelu a objedu s ní vesmír..


Nabízím spolupráci při tvorbě textů k hudbě. Můžu dodat hotové texty nebo otextovat dodané nahrávky hudby. Píšu o všem co mě potkává, každý text má svůj přesah a příběh. Texty nevymýšlím. Pracuji s intuicí a pocitem. Navnímám se na náladu skladby a nechám proudit skrze svoji mysl tok slov a veršů.

Respektuji žánrová specifika i téma skladby. Muzikanti většinou sami ví, o čem skladba je a to je pak polovina práce hotová.

Odkazy na ochutnávku zde:

eLadavan on SoundCloud


Moje cesta..

Na dotaz, jak dlouho píšu verše, jsem nedávno odpověděl, že asi od sedmi let. Tehdy jsem se totiž naučil psát a protože jsem měl pocit, že to je jedna ze dvou věcí, které mě má základní škola naučit, našel jsem si vlastní zábavu, když už jsem musel v tom velkém domě každý den osm hodin sedět. Tou zábavou bylo veršování. 

Objevoval jsem slova, která měla na konci stejná písmena. A byl jsem fascinován, když jsem objevil ta, která je stejná nemají a přesto znějí, jakoby k sobě patřila. Střídavě jsem se k psaní vracel a odcházel od něj. Poslední dobou vnímám, jak odloučení od psaní souviselo s odloučením od sebe samého a od svojí podstaty. Jsem zpět a píšu..

V určitý moment jsem zjistil, že mám tendence texty rytmizovat a dávat jim melodie. Odtud byl jen krůček k muzice.

Začal jsem psát texty písní, původně spíše parodie na již hotové skladby. Později texty k již hotové muzice bez vokálů a v současnosti si tvořím svoji hudbu pro konkrétní texty.

Vyrůstal jsem u gramofonu mých rodičů v době, kdy byla většina zahraničních interpretů nedostupná.

O to silnější byl zážitek z prvních kazet dovezených z Polska. Obzvlášt Dr. Alban, Shaggy a Steel pulse, jasně nadefinovali můj hudební směr. Odtud vedla cesta přes českou Reggae scénu až k hudebnímu stylu zvanému DUB.

Nejlépe je mi za mikrofonem, naproti soundsystémové stěně..